Wybielanie zębów

Laserowe wybielanie zębów

Białe atrakcyjne uzębienie to coś, co wszyscy chcielibyśmy mieć. Lśniące zęby poprawiają naszą pewność siebie, są oznaką zdrowia i pozwalają czuć się swobodnie w każdym towarzystwie. Nowoczesne kliniki dentystyczne oferują usługę wybielania zębów, jednak zanim zdecydujemy się na taki zabieg, warto zaczerpnąć na jego temat trochę informacji. Co więc należy wiedzieć?

Jak wybielić zęby?

Laserowe wybielanie zębówPierwsza sprawa to niezbędne konsultacje oraz wstępne badania. Zęby muszą być całkowicie zdrowe na czas przeprowadzania zabiegu. Dzięki badaniom stomatolog będzie w stanie ocenić też, która metoda wybielania okaże się najwłaściwsza. Będzie mógł również określić, czy nie ma żadnych przeciwskazań zdrowotnych dla zabiegu tego typu. Współczesna medycyna oferuje dwa sposoby na wybielanie zębów Bielsko Biała to miejsce, w którym znajdziemy placówkę, oferującą właśnie takie usługi. Specjalista może zaproponować nam wybielanie domowe lub gabinetowe z wykorzystaniem lamp. Wariant domowy przewiduje stosowanie specjalnego żelu wybielającego na około godzinę dziennie przez dwa lub trzy tygodnie, w zależności od zaleceń lekarza. Być może dentysta przepisze nam taki specyfik, który będzie trzeba nakładać jedynie na noc. Wybielanie gabinetowe z kolei odbywa się na miejscu i wymaga tylko jednej wizyty.

Laserowe wybielanie zębówStomatolog używa wówczas specjalnych lamp, które aktywują żel do działania. Jeżeli zęby lub dziąsła pacjenta są wyjątkowo wrażliwe na zabiegi tego typu, będzie on musiał zastosować odpowiedni poziom nadtlenku wybielającego. Należy wiedzieć, że efekty wybielania najczęściej trwają od 18 do 24 miesięcy, jednak nie można nie zakładać, że zęby utracą biel wcześniej. Zabieg będzie można powtarzać w przyszłości. Możliwe jest również uzyskanie środków wybielających w aptece bez recepty i konsultacji z dentystą, jednak eksperci odradzają korzystanie z nich lub przynajmniej umiar w ich użytkowaniu. Zawierają bowiem materiał ścierny, który, owszem, wybiela zęby i usuwa zabarwienia z zewnętrznej strony, jednak może równocześnie spowodować starcie szkliwa. Rozsądniej więc będzie skonsultować się ze specjalistą, który, na podstawie dokładnych badań, dobierze najlepszą dla nas metodę i przepisze odpowiedni żel na receptę.

Biały uśmiech to fantastyczna sprawa, a dzięki postępom w medycynie stomatologicznej, może go sobie zapewnić każdy. Zabieg jest jednak poprzedzony badaniami, a, w zależności od decyzji lekarza i dobranej metody kuracji, efekty pojawią się od razu lub trzeba będzie na nie poczekać. Biel na zębach nie będzie się utrzymywać się wiecznie i po upływie około dwóch lat zęby zaczną tracić swój blask.