Wybieramy biżuteryjny zegarek dla kobiety

szwajcarskie zegarki

Doskonale wiemy, że nie ma jednej uniwersalnej pary butów, która pasuje na wszystkie okazje. Inne obuwie założymy wybierając się na siłownię, inne do pracy, a jeszcze inne na ślub naszej przyjaciółki. To samo dotyczy wyboru zegarków. Choć wydawać by się mogło, że w dobie nowych technologii, kiedy cały czas mamy pod ręką nasz telefon, przedmioty tak klasyczne jak zegarki odejdą w zapomnienie.

Zegarek jak biżuteria

szwajcarskie zegarkiNic bardziej mylnego. Czasomierze mają się dobrze, a ich pozycja pozostaje nienaruszona. Służą nam nie tylko do sprawdzania godziny i zachowywania punktualności, ale także mogą stanowić element biżuteryjny i doskonale uzupełniać zarówno codzienną, jak i okazjonalną, elegancką stylizację, bowiem dobrej jakości zegarek jest wyznacznikiem elegancji i poczucia stylu. Zatem jeśli stoimy przed wyborem zegarka dla siebie, warto postawić na wysokiej jakości szwajcarski mechanizm oraz niepowtarzalny design. Biżuteryjne szwajcarskie zegarki zwykle posiadają stalową bransoletę i kopertę z tarczą, której kolor możemy dopasować wedle własnych upodobań. Jeśli jesteśmy miłośniczkami błysku, wówczas możemy postawić na bardziej ozdobne modele, z wysadzanymi kryształkami elementami. Taki zegarek doda elegancji zarówno codziennym stylizacjom, jak i może stanowić nowoczesną ozdobę sukienki podczas wszelkiego rodzaju uroczystości, co obecnie jest bardzo powszechnie spotykane.

szwajcarskie zegarkiPrzed dokonaniem zakupu sprawdźmy, czy wybrany egzemplarz posiada oznaczenie swiss made, które jest gwarancją, że co najmniej połowa elementów, z których został wykonany dany zegarek została wykonana w Szwajcarii. W tej kategorii do wyboru mamy dwa rodzaje mechanizmu: kwarcowe oraz mechaniczne. Różnica polega przede wszystkim na sposobie napędzania zegarka, co z kolei przekłada się na cenę. Mechanizm kwarcowy jest o tyle wygodny, że nie wymaga żadnej ingerencji oprócz wymiany baterii średnio raz do roku. Modele tego typu możemy kupić już za kilkaset złotych, choć dostępne są też takie za kilka lub nawet kilkanaście tysięcy. Natomiast zegarek mechaniczny trzeba nakręcać co dwa lub trzy dni, jednak ma to niezwykły urok. Koszt takiego czasomierza to już zdecydowanie droższy wydatek, bowiem ceny liczone są w tysiącach.

Najbardziej kosztowne egzemplarze osiągają cenę nawet kilkuset złotych. Zatem wybór zależy od tego, czy chcemy postawić na niemal bezobsługowy zegarek z mechanizmem kwarcowym, czy może wolimy zainwestować w skomplikowany, ale bardzo ceniony mechanizm. Dokonajmy takiego wyboru, aby wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku.