Zalety lnu w produkcji odzieży na lato

stójka len koszula

Jak wiadomo, len jest bardzo wytrzymałym i przewiewnym materiałem, z którego najczęściej produkuje się koszule na lato. Nie jest to jedyna pora roku, w której można ubrać lnianą koszulę, gdyż coraz więcej marek dostrzega potrzebę produkcji lnianej odzieży na okres zimowy i wykorzystywania do tego celu materiału z przyjaznych środowisku upraw tkanin. Jakie inne zalety ma lniana tkanina i jakie są jej największe zalety?

Czym charakteryzuje się lniana koszula?

koszula lniana stójkaZnany i ceniony od lat len to roślina obejmująca wiele, bo około sto osiemdziesiąt gatunków, które można spotkać w różnych strefach klimatycznych. Różnorodność gatunkowa pozwala na produkcję lnu jako rośliny włóknodajnej, której uprawa jest bardzo popularna w Polsce. Jej największą zaleta jest odporność na tarcie i rozciąganie tkaniny oraz nieelektryzowanie się, dlatego kupując lnianą koszulę można ją bez obaw wielokrotnie ubierać, prać i prasować przez wiele lat, a ona nie straci na swoim wyglądzie. Ma działanie antybakteryjne i dodatkowo dzięki swojej przewiewność oraz dużej chłonności wilgoci można śmiało ubierać ją w upalne dni, jeżeli ktoś musi uważać na działanie promieni słonecznych, a jest mu zbyt ciepło w syntetycznych lub bawełnianych ubraniach. Dla środowiska przyrodniczego jest to bardzo przyjazna tkanina, gdyż ulega biodegradacji i może zostać łatwo przetworzona.

stójka len koszulaDo tego, koszule zrobione połowicznie z lnu i bawełny najlepiej wybierać ze znakiem oznaczającym wykorzystanie materiałów z przyjaznych środowiskowi naturalnemu bawełnianych upraw. Len można zafarbować na wiele kolorów, dlatego koszule lniane mogą mieć wiele kolorów. Najpopularniejsze są jasne barwy, które dodatkowo pomagają znosić wysokie temperatury powietrza. Długi rękaw, ozdobne guziki i niekiedy dodatkowa kieszeń to jedne z charakterystycznych rzeczy, którymi charakteryzuje się koszula lniana stójka. Dzięki jej dodatkowemu elementowi, który zastępuje wysoki kołnierz, można dodać nieco nieoficjalnego tonu swojemu ubiorowi i zakładać ją na co dzień.

Zazwyczaj koszule z tego materiału nie są zakładane jako element stroju garniturowego, ale niekiedy pod marynarką, która nie są częścią garnituru, można ubrać takową koszulę. Niezwykła popularność wyjątkowego materiału, jakim jest len, jest szeroko doceniana za swoje walory podczas produkcji, w trakcie noszenia oraz po skończonym żywocie jako koszula. Nie dziwi więc fakt, że lniane koszule ze stójką są nieco droższe, co wynagradzają swoimi zaletami w trakcie wielu lat podczas użytkowania.