Zalety makijażu permanentnego – dlaczego warto go zrobić?

makijaż

Makijaż permanentny staje się coraz popularniejszy – liczne gabinety oferują zabiegi zarówno na brwi, usta, jak i powieki. Trwały makijaż sprawia, że nie trzeba codziennie spełniać wielu godzin na próbie wykonania starannej kreski, czy modelowania brwi.

Co poprawi makijaż permanentny?

makijażTak starannego podkreślenia ust, jaki daje makijaż permanentny, nie da nawet najlepsza pomadka na rynku. To doskonała opcja dla każdej kobiety, która pragnie zawsze wyglądać olśniewająco. Głównym powodem, dla którego trwały makijaż stał się tak popularny, jest znaczna oszczędność czasu. Profesjonalny makijaż permanentny może utrzymać się nawet kilkanaście miesięcy bez konieczności wykonywania poprawek. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, gdyż nie wymaga codziennego spędzania wielu godzin przed lustrem w celu stworzenia perfekcyjnego makijażu. Kobiety, które decydują się na trwały makijaż, mogą czuć się pięknie w każdej chwili – także tuż po przebudzeniu się – mając doskonale wyrysowane brwi, podkreślone usta, czy namalowaną kreskę na powiekach. Odpowiednio wykonany makijaż permanentny potrafi zdziałać cuda – sprawi, że usta będą bardziej wyraziste i wymodelowane, oczy otwarte i optycznie powiększone za sprawą kociej kreski, a brwi odpowiednio podkreślone.

makijażMakijaż permanentny w wielu przypadkach staje się zatem alternatywą dla innych, bardziej inwazyjnych i kosztownych zabiegów medycyny estetycznej. Nie sposób wspomnieć, że współczesne kosmetyki wykorzystywane do stworzenia makijażu permanentnego są w pełni bezpieczne. Środki, którymi podkreślane są oczy, brwi i usta wykorzystywane są w bardzo wrażliwych i podatnych na alergię miejscach, dlatego muszę być one wykonane z atestowanych barwników, przeznaczonych do delikatnej skóry. Dzięki nim można osiągnąć rozmaite efekty – od naturalnego, po nieco bardziej wyraziste makijaże. Jest to nie tylko niewątpliwa oszczędność czasu, lecz także pieniędzy. Dzięki temu rozwiązaniu można wiele zaoszczędzić na klasycznych kosmetykach oraz produktach do demakijażu. Ponadto makijaż permanentny nie obciąża tak skóry, dzięki czemu rzadziej mogą pojawiać się niedoskonałości, podrażnienia, czy inne niepożądane efekty. Niektórzy obawiają się, że makijaż permanentny jest tatuażem, który pozostanie na skórze na zawsze, jednak jest to nieprawdą. Barwnik wprowadzany jest do płytszych warstw skóry, dlatego wraz z czasem pigment stopniowo zanika, a zabieg po koło 2-3 latach należy powtórzyć.

Decydując się na trwały makijaż, konieczne jest wybranie odpowiedniego salonu, z doświadczonymi linergistkami. Dzięki temu można mieć pewność, że zabieg przyniesie pożądany efekt. Odpowiednio wykonany makijaż permanentny to gwarancja oszczędności czasu i pieniędzy, a także pięknego wyglądu o każdej porze dnia i nocy.