Zalety tytanowych wyrobów jubilerskich

obrączki z tytanu

U wielu osób występuje bardzo uciążliwe uczulenie na takie powszechnie wykorzystywane w jubilerstwie materiały, jak złoto, czy też srebro. Powoduje to że materiałem, który może być przez nie wykorzystywany, jest jedynie tytan. Tym materiałem powinny się jednak zainteresować nie tylko te osoby, które cierpią na różnego rodzaju problemy skórne.

Zalety takich wyrobów

tytanowe obrączkiTytan jest bowiem powszechnie wykorzystywanym w jubilerstwie materiałem ze względu na różnego rodzaju zalety. Zalety te powodują, że solidne obrączki tytanowe stają się obecnie doskonałą i znacznie tańszą alternatywą na przykład dla zakupu drogich obrączek wykonanych z platyny czy też palladu. Bardzo istotną zaletą obrączek tytanowych jest ich niesamowita wytrzymałość. Dzięki temu, można mieć pewność że wykonane z tego właśnie materiału elementy zachowają typową dla nich solidność przez długi czas bez konieczności wykonywania różnego rodzaju prac konserwacyjnych. Dodatkowo, znawcy w dziedzinie jubilerstwa bardzo często podkreślają również niezwykłą lekkość tytanu, która powoduje, że wykonana z niego biżuteria, w tym ślubne obrączki, okazują się szczególnie wygodne do noszenia. Warto pamiętać również o tym, że współczesne, tytanowe wyroby prezentują się zupełnie inaczej niż te które były wykonywane kilka lat temu. Te pierwotne, wyróżniały się dostępnością jedynie w brązowo-szarym kolorze, co powodowało, że były one mało atrakcyjne.

obrączki z tytanuObecnie jednak, technologia produkcji tytanowych wyrobów jubilerskich zupełnie się zmieniła. Przede wszystkim, tytanowe wyroby są obecnie dostępne również w bardzo intensywnym kolorze czarnym, powodującym, że wyroby z niego wykonane są niezwykle eleganckie. Powoduje to, że może być to doskonała alternatywa dla osób szukających obrączek prezentujących się unikanie, dla których jedynym wyborem pozostawały do tej pory te wykonane z platyny bądź też białego złota. Zamiast brązowo-szarego koloru, domyślnym kolorem wyrobów jubilerskich z tytanu jest kolor srebrno-szary, prezentującym się podobnie do wyrobów wykonanych z na przykład srebra. Obrączki tytanowe są także jednymi z wielu, które są hipoalergiczne, co oznacza, że w przypadku nawet długotrwałego ich noszenia ryzyko alergii skórnych jest znacznie ograniczone.

Wyroby jubilerskie, wykonane ze złota bądź też srebra, nadal są jednymi z bardziej popularnych. Mają one jednak tą znaczącą wadę, że nie prezentują się zbyt unikalnie a dodatkowo w ich przypadku istnieje spore ryzyko wystąpienia alergii skórnych. Dlatego też warto wykorzystywać alternatywy dla tych właśnie wyrobów, wykonane na przykład z lekkiego i bezpiecznego dla skóry tytanu.