Na czym polega mezoterapia?

mezoterapia

Istnieje wiele sposobów na to, by przywrócić skórze dawny blask oraz młody i zdrowy wygląd. Większość dostępnych obecnie zabiegów sprowadza się do podawania leczniczych substancji pod skórę. Nowoczesnej kosmetologii znane są metody, które przynoszą zadowalające rezultaty już po pierwszym zabiegu. Nie są one bolesne i nie wymagają ingerencji chirurgicznej.

Mezoterapia i eliminacja niedoskonałości

mezoterapia Dzięki temu wykonać je może prawie każda osoba nie cierpiąca na poważne schorzenia skórne lub metaboliczne. Co więcej, przyczyniają się one także do ogólnej poprawy zdrowia. Coraz bardziej popularną praktyką wpływającą na poprawę wyglądu skóry jest ostrzykiwanie jej warstw specjalnymi preparatami. Zabieg mezoterapii polecany jest zwłaszcza osobom, które chcą przywrócić młody wygląd swojej skórze, choć leczy on również inne dolegliwości. Polega on na wstrzykiwaniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą niewielkiej igły. O predyspozycji do wykonania takiej terapii decyduje przede wszystkim kosmetolog. Jeżeli nie ma do niego poważnych przeciwwskazań, to może być stosowany regularnie. Im większa częstotliwość, tym również lepsze efekty. Poprawia on wygląd cery szarej, zmęczonej, z wyraźnymi oznakami starzenia. Redukuje zmarszczki, blizny i rozstępy powstałe w wyniku nagłej zmiany wagi, ciąży lub chorób. Wykonywany jest przede wszystkim w gabinetach dermatologicznych lub w salonach kosmetycznych. Doskonałym sposobem na to, by wyeliminować drobne niedoskonałości skórne jest bezbolesna mezoterapia w Katowicach.

mezoterapia Lokalni specjaliści dokładają wszelkich starań, by zabiegi przebiegały w dobrej atmosferze i przynosiły jak najlepsze rezultaty. Jest to zabieg bezpieczny, do wykonania którego nie ma zbyt wielu przeciwwskazań, dzięki czemu zyskał ostatnimi czasy sporą popularność wśród klientów salonów kosmetycznych. Przeprowadza się go z użyciem igły niewielkich rozmiarów, za pomocą której kosmetyczka wykonuje drobne nakłucia na niewielkiej głębokości skóry. Przez nie wprowadzane są wcześniej dobrane do charakteru problemu oraz typu skóry substancje. Służą one do wypełnienia ubytków w skórze, np. zmarszczek lub rozstępów. W mezoterapii mikroigłowej istnieje też możliwość podania preparatów z użyciem nowoczesnego rollera, który przyspiesza zabieg. Można przeprowadzać go na twarzy, głowie lub całym ciele – w zależności od tego, jaki efekt jest oczekiwany.

Wykonanie zabiegu przyspiesza regenerację skóry, a także poprawia krążenie krwi. Motywuje komórki do lepszego funkcjonowania, a cebulki – do szybszego wzrostu włosów. Zdecydowanie ujędrnia też skórę całego ciała, co docenią osoby zmagające się z jej wiotkością lub cellulitem.